1 minut czytania

Jeśli chcemy spędzać wolny czas na aktywności fizycznej, do wyboru mamy mnóstwo możliwości, w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Możemy przebierać wśród ofert klubów fitness, propozycji instagramowych trenerek czy ćwiczyć we własnym domu i na własnych zasadach. Wszystko zależy od tego, co lubimy i czego oczekujemy od takiej formy spędzania czasu. Jeśli często i chętnie odwiedzasz siłownię, na pewno spotkałeś się z platformą wibracyjną – urządzeniem, które w branży fitness nie jest już nowością, ale wciąż budzi jeszcze wiele kontrowersji, zarówno wśród trenerów, jak i użytkowników. Być może już sam fakt, że w trening na takiej platformie nie musisz wkładać zbyt wiele wysiłku, budzi podejrzenia. Sprawdźmy zatem, jakie zalety przynosi taka forma aktywności sportowej.

NA CZYM TO POLEGA?

Platforma wibracyjna jest urządzeniem, które wytwarzając ruch wibracyjny oddziałujący na nasze mięśnie i ciało, ma za zadanie wzmocnić efekty treningu. Warto dodać, że podczas wibracji platformy pracują wszystkie nasze mięśnie, podczas gdy tradycyjny trening angażuje tylko ok. 40-55 procent ciała. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość dłuższego utrzymania jednej pozycji, co jeszcze bardziej poprawia naszą kondycję i wpływa na wygląd sylwetki. Z ćwiczeń na platformie wibracyjnej mogą korzystać wszyscy, zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Taki trening może być stałym elementem naszych ćwiczeń lub tylko ich urozmaiceniem.

CO ZYSKUJEMY?

Korzystając z platformy wibracyjnej, na pewno zyskujemy czas. Trening na tym urządzeniu trwa około 30 minut, a udział w nim nie wymaga nawet zmiany ubrań, bo ćwiczenia nie wymagają dużego wysiłku. Dlatego możemy poćwiczyć, wracając z pracy czy w przerwie na lunch, nie wkładając dodatkowego wysiłku w przygotowania. Jak łatwo się domyślić, nasze ciało poddawane wibracjom staje się ujędrnione i elastyczne. Ćwicząc na platformie wibracyjnej, możemy pożegnać się z cellulitem, wyrzeźbić sylwetkę, wzmocnić i rozciągnąć mięśnie. Taki rodzaj aktywności nie pozostaje również bez wpływu na naszą psychikę. Zwiększona produkcja endorfin sprawia, że oprócz tego, że czujemy się lekko, to jeszcze jesteśmy radośni i odprężeni. 

Każda forma aktywności fizycznej, jeśli tylko jest dla nas bezpieczna i odpowiednio dobrana, na pewno przysłuży się naszemu zdrowiu. Przyjemnie spędzony czas w połączeniu z efektami, które uzyskamy, korzystając z platformy treningowej, na pewno zachęca do tego typu treningów. Taką formę ruchu proponujemy także naszym kuracjuszom w „Marzeniu”. Platforma wibracyjna to część oferty wellness. Zobacz, co jeszcze czeka na Ciebie w ośrodku, jeśli zdecydujesz się na wczasy połączone z rehabilitacją – http://marzenie-zakopane.pl/wczasy-z-rehabilitacja/.