1 minut czytania

Wiele osób na miejsce wypoczynku wybiera góry. To doskonałe miejsce zarówno na dłuższy urlop, jak i krótki, weekendowy wyjazd. Pobyt w górach to nie tylko podziwianie pięknych widoków, ale również wiele ciekawych propozycji zajęć.

Urlop w górach

Dłuższy wyjazd w góry to doskonały sposób na relaks i „naładowanie akumulatorów”. Pobyt w górach sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. To doskonałe miejsce na spacery, ale także dłuższe wyprawy. Co ważne, przy odpowiednim przygotowaniu, górskie wycieczki można uprawiać również w przypadku nieudanej pogody. Nawet kiedy warunki są zbyt ekstremalne na wyprawę, z pewnością nie grozi nam nuda. Górskie miejscowości wypoczynkowe oferują wiele atrakcji. Na przykład w Zakopanem turyści mogą wybrać się na spacer po Krupówkach lub do jednego z muzeów.

Weekend w górach

Wyjazd w góry to dobry pomysł na weekend. Do dyspozycji mamy krótsze szlaki, na których pokonanie wystarczy jeden dzień. Krótszy wyjazd można poświęcić również na wizytę w parku wodnym z widokiem na góry. Znajdziemy tam również wiele obiektów, w których znajdują się baseny termalne, SPA i inne atrakcje.

Góry dla zdrowia

Nie zapominajmy również o korzyściach dla zdrowia. Spacery w górach są dobre dla kondycji i sprzyjają walce z otyłością. Dzięki różnicom temperatur i związanego z wysokością ciśnienia, wzmacniamy odporność organizmu. Góry są również odpowiednim miejscem na wypoczynek dla osób z chorobami płuc lub skóry, a także dla osób permanentnie zestresowanych.

Dobrym pomysłem jest połączenie wypoczynku w górach z pobytem zdrowotnym – na przykład na turnusie rehabilitacyjnym.