POBYT
ZDROWOTNY

WCZASY Z REHABILITACJĄ 
Wczasy rehabilitacyjne lecznicze w górach to połączenie leczniczych zabiegów rehabilitacyjnych z aktywnym wypoczynkiem w scenerii Tatr.

Oferujemy komfortowe warunki, smaczną kuchnię i profesjonalną opiekę rehabilitacyjną. Zabiegi dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Wczasy z rehabilitacją pozwalają nie tylko poprawić sprawność fizyczną, ale również stwarzają niepowtarzalna szansę na integrację społeczną. Kontakt z osobami o podobnych dysfunkcjach, wspólne spędzanie czasu wolnego czy wymiana doświadczeń pozwolą Wam poczuć, że nie jesteście ze swoim schorzeniem sami. Oferujemy bogatą ofertę zabiegów, wysoki standard zakwaterowania oraz opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego. Nie zapominamy również o seniorach organizując wczasy lecznicze dla emerytów.

Zajęcia ruchowe, zabiegi lecznicze oraz bogata oferta aktywności integrujących uczestników sprawiają, że pobyt w pensjonacie „Marzenie” to idealny odpoczynek dla ciała i ducha.

Nasze wczasy zdrowotne w górach zawierają szeroki wybór zabiegów rehabilitacyjnych. Specjalizujemy się w terapii energotnowej Hi-Top – nowoczesnej elektroterapii, skutecznej w leczeniu wielu schorzeń. Nad prawidłową oraz skuteczną realizacją programu rehabilitacyjnego czuwają wykwalifikowani i doświadczeni fizjoterapeuci.

WCZASY LECZNICZE DLA DZIECI, DOROSŁYCH I EMERYTÓW
Podczas wczasów zdrowotnych w naszym ośrodku na południu Polski, zabiegi dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta – najmłodszych, dorosłych i najstarszych. W trakcie wczasów rehabilitacyjnych leczymy między innymi (zwłaszcza w przypadku Seniorów) choroby i zespoły bólowe stawów i kręgosłupa, stany po urazach i kontuzjach, reumatoidalne zapalenie stawów, zaburzenia krążenia obwodowego, powikłania cukrzycy, zespół przewlekłego zmęczenia, depresję, choroby skóry, następstwa udarów i stwardnienie rozsiane.

Zabiegi oferowane przez gabinet „Źródło zdrowia” znajdujący się na terenie Kompleksu Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego "Marzenie" to:

 1. terapia energotonowa HI-TOP (4 kanały terapeutyczne, w pakiecie turnusu liczona jako dwa zabiegi);
 2. rezonans stochastyczny SRT;
 3. wysoko energetyczny LASER SKANER;
 4. SALUS-TALENT głęboka stymulacja elektromagnetyczna;
 5. terapia nietrzymania moczu SALUS-URO;
 6. magnetostymulacja VIOFOR JPS, magnetoterapia;
 7. elektroterapia, terapia próżniowa VACO;
 8. ultradźwięki, fonoforeza;
 9. LEDOTERAPIA;
 10. fotoodmładzanie;
 11. sucha kąpiel CO2;
 12. krioterapia miejscowa;
 13. koloroterapia, fototerapia Q.LIGHT;
 14. SALTARIUM (kapsuła inhalacyjna), inhalacje;
 15. łóżko wodne HYDRO-JET;
 16. fotel masujący;
 17. masaż uciskowy BOA;
 18. okłady z BOROWINY ALPEJSKIEJ (plastry);
 19. VACU-ACTIV bieżnia podciśnieniowa z jonizacją, aromaterapią, podczerwienią IR;
 20. grupowe zajęcia ogólnousprawniające.
Szczegółowy opis zabiegów sprawdź na www.zrodlodrowiazakopane.pl
Zabiegi dodatkowo płatne w gabinecie  fizjoterapii „Źródło zdrowia” znajdującym się na terenie Kompleksu Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego "Marzenie" to:

 • masaże: klasyczny, relaksacyjny, tkanek głębokich;
  energotonowy;
 • masaż kamieniami;
 • oczyszczanie organizmu BODY-DETOX;
 • terapia narządów wewnętrznych wg dr Zenni;
 • świecowanie uszu HOPI;
 • zabiegi wellness na twarz i ciało;
 • terapia indywidualna (mięśniowo-powięziowa, techniki specjalne, terapia manualna, drenaż limfatyczny).
1. Terapia energotonowa Hi-Top – specjalizacja ośrodka.
Innowacyjna i bardzo skuteczna elektroterapia. Największą zaletą urządzenia jest poza działaniem lokalnym działanie ogólne na cały organizm – witalizacja. Jednocześnie można leczyć 4 schorzenia. Efekty są potwierdzone przez wielu pacjentów. Jako jedyny ośrodek w Polsce posiadamy aż 4 urządzenia w tym najnowszy „Hi-Top 4 touch”. Zabieg bardzo skuteczny w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa.

2. Oczyszczanie „Body-Detox”
Rewelacyjna metoda oczyszczania organizmu z toksyn, wykorzystująca zjawisko elektrolizy, przywraca właściwy potencjał energetyczny komórek i stymuluje naturalną funkcję odtruwania – jedną z najważniejszych funkcji organizmu.

3.  Koloroterapia, fototerapia
Barwy od najdawniejszych czasów stosowane są w lecznictwie. Nasze oczy przekształcają energię kolorów w energię chemiczną wzmacniając siły odpornościowe. Są potężnym narzędziem przydatnym w leczeniu całego szeregu dolegliwości min. chorób skórnych, bóli głowy, zatok a nawet depresji. W ośrodku stosujemy najlepsze, szwajcarskie lampy Q.light.

4. Salus Talent – głęboka stymulacja elektromagnetyczna
Pierwsze na rynku urządzenie pozwalające na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała nawet do 10 cm. Bardzo skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne (bóle odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, barku, kolan).

5. Rezonans stochastyczny (SRT)
Wyjątkowo skuteczny zabieg profilaktyczno – terapeutyczny stosowany w leczeniu schorzeń m.in. neurologicznych, ortopedycznych. Podczas terapii rezonansem stochastycznym pacjent wyprowadzany jest z równowagi szybko, w sposób zmienny i nieprzewidywalny. Tego rodzaju bodźce trenują układ nerwowo-mięśniowy i prowadzą m.in. do lepszej kontroli ruchów. Zabieg szczególnie polecany dla pacjentów z szeroko rozumianą dysfunkcją ruchową (m.in. choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane SM, stwardnienie zanikowe boczne (ALS), dzieci z ADHD, MPD, stany po udarach, zabiegach ortopedycznych).Ten zabieg oferuje jedynie kilka ośrodków w całej Polsce.

6. Indywidualna terapia funkcjonalna
Podstawowym założeniem jest przywrócenie funkcji w indywidualnej pracy z pacjentem. Terapia jest dostosowana do stanu i możliwości chorego. Ćwiczenia dobierane są w oparciu o naturalne wzorce ruchowe. W pracy wykorzystywane są elementy wielu metod fizjoterapeutycznych m.in. PNF, NDT Bobath, Mulligan.
Kompleks Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny "Marzenie" organizuje następujące pobyty zdrowotne:

 • Zdrowy kręgosłup;
 • Zdrowe stawy;
 • Rehabilitacja po zabiegowa;
 • Oczyszczanie organizmu;
 • Zabiegi dla relaksu i urody;
 • Odchudzanie i regeneracja.
W gabinecie  fizjoterapii „Źródło zdrowia” znajdującym się na terenie Kompleksu Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego "Marzenie" leczymy:

 • chorobę zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa;
 • zespoły bólowe kręgosłupa;
 • dyskopatie;
 • stany po złamaniach, zwichnięciach i kontuzjach sportowych;
 • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS);
 • zaburzenia krążenia obwodowego;
 • powikłania cukrzycy: angiopatie i neuropatie;
 • zespół przewlekłego zmęczenia, depresję;
 • atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, oparzenia, trudno gojące się rany;
 • następstwa udarów mózgowych;
 • stwardnienie rozsiane.

Proponujemy Państwu wczasy rehabilitacyjne w najpiękniejszych górach Polski, w formie turnusów różnej długości – może to być pobyt 8-dniowy, 11-dniowy lub 2-tygodniowy. Każdy z nich obejmuje pakiet zabiegów rehabilitacyjnych, noclegi w komfortowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym i telewizją, całodzienne wyżywienie, w wyznaczonych sferach dostęp do bezpłatnej strefy Wi-Fi oraz parking. W trakcie wczasów leczniczych 11-dniowych i 14-dniowych dodatkowo zapraszamy Państwa na imprezy taneczne oraz wycieczki z przewodnikiem po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Możliwe jest zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym (za dodatkową opłatą).

Zapraszamy do Pensjonatu „Marzenie” w Zakopanem najmłodszych, dorosłych i seniorów. Wczasy zdrowotne w polskich górach to dobry sposób na powrót do pełni sił witalnych oraz niezwykła okazja do kontaktu z naturą. Połączenie wczasów i odpoczynku z zabiegami rehabilitacyjnymi, zapewniającymi zdrowie i poprawę kondycji, jest idealną kombinacją niezależnie od wieku. Organizujemy tanie turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i osób niepełnosprawnych w górach dbając o to, by nasi goście ciepło nas wspominali.

Serdecznie zapraszamy!
 • Stara Pardałówka 1, 34-500 Zakopane, Polska
 • Wjazd od ulicy Podhalańskiej