1 minut czytania

Terapia energotonowa to stosunkowo nowa metoda leczenia, która jest formą elektroterapii. Opiera się ona na zastosowaniu prądów dwukierunkowych o średniej częstotliwości. Terapia energotonowa daje efekty stymulacyjne oraz niestymulacyjne. Metoda ta sprawdza się w wielu dziedzinach medycyny, a także w kosmetologii oraz przy odnowie biologicznej.

Jak działa terapia energotonowa?

Zabieg terapii energotonowej wykonuje się z użyciem prądu elektrycznego o częstotliwości akustycznych drgań od 4096 herców do 32768 herców. Częstotliwości te zmieniają się w jednosekundowych cyklach. Pole elektryczne przemieszczają się przez ciało i wprawiają komórki w rezonans. Powoduje to rozwój mitochondriów, poprawia metabolizm wewnątrz komórek oraz komunikację między nimi. Zabieg pozwala się zrelaksować, odprężyć oraz zmienia próg rejestracji bólu – ból jest mniej odczuwalny.

Dla kogo terapia energotonowa?

Terapia energotonowa ma zastosowanie w wielu działach medycyny oraz przy leczeniu wielu chorób. Są to dolegliwości chociażby takie jak alergiczne zapalenie spojówek, uszkodzenia popromienne, łuszczyca, nietrzymanie moczu czy zaparcia. Do tego dodajmy zapalenie ucha środkowego, zatok czołowych i szczękowych, chroniczne zapalenie krtani, astma oskrzelowa, a także choroby serca, choroby naczyń, migrena, miażdżyca, odleżyny, nadciśnienie lub bóle głowy. Nie zapominajmy również o niedowładzie twarzy, różnego rodzaju artrozach, kontuzjach mięśni, osteoporozie, a nawet nadwadze, depresji, fobiach czy symptomach odwykowych w uzależnieniach narkotykowych.Terapia ergotonowa jest bardzo skuteczną metodą leczenia, jednak jej zastosowanie trzeba skonsultować ze specjalistą.