1 minut czytania

Życie w zawrotnym tempie, podejmowanie ciągle to nowych wyzwań, siedzący tryb pracy – wszystko to powoduje, że nasz organizm jest przeciążony, napięty i zestresowany. Na opłakane efekty takiego stylu życia nie trzeba czekać zbyt długo. Chodzimy podenerwowani, ból głowy i kręgosłupa staje się naszym nieodłącznym towarzyszem, a jedyną formą odpoczynku jest sen, krótki sen. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak przypomnieć sobie o istnieniu masażu, jednej z najstarszych i naturalnych form leczenia i relaksacji. Spośród licznych rodzajów masażu szczególną uwagę należy zwrócić na masaż relaksacyjny, który jest remedium na codzienne zmęczenie, stres i przepracowanie.

A MOŻE MASAŻ?

Decydując się na wizytę w gabinecie fizjoterapeuty, liczymy na pomoc w stanach przemęczenia i napięcia. Niewątpliwie panaceum na nasze przykre dolegliwości będzie relaksacyjny masaż. Polega on na masowaniu, oklepywaniu, głaskaniu czy rozcieraniu problematycznych miejsc. Powolne i zarazem rytmiczne ruchy powodują odprężenie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, organizmu. W zależności od naszych upodobań możemy skorzystać z różnych możliwości, jakie daje ta metoda relaksu. I tak możemy sięgnąć po masaż olejkami eterycznymi, masaż gorącymi kamieniami czy – ze względu na ulokowanie napięcia – masaż głowy czy stóp. Niezależnie od tego, na który rodzaj masażu się zdecydujemy, będzie to uczta dla naszych zmysłów i okazja, by zatrzymać na chwilę nasze rozgonione myśli.

DOBRO PŁYNĄCE Z MASAŻU

Dobra płynącego z masażu jest wiele. Kto raz spróbuje, prawdopodobnie zostanie częstym gościem gabinetu fizjoterapeutycznego. Dobrze wykonany masaż relaksacyjny poprawi nasze samopoczucie, zrelaksuje i doda energii. Pozwoli wyciszyć negatywne emocje i zebrać myśli przed następnym trudnym dniem. Pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie fizyczne, redukując bóle i napięcie mięśniowe. Masaż to również doskonały sposób na poprawę kondycji naszej skóry. Po serii zabiegów nasza skóra się ujędrni, a jej elastyczność i koloryt się poprawią. Masaż jest również dobrym sposobem na pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami, gdyż przyczynia się do redukcji cellulitu, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i modeluje sylwetkę. 

Zalety masażu można by wymieniać w nieskończoność. Najlepszym dowodem na to, że przynosi efekty jest coraz większa liczba osób korzystających z jego dobrodziejstw. Jeśli potrzebujesz się wyciszyć, uspokoić pędzące emocje lub masz już dość bolącego kręgosłupa, po prostu wybierz się na masaż. A jeśli szukasz dobrych specjalistów od masażu relaksacyjnego, gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszego ośrodka. Zobacz, co dla ciebie przygotowaliśmy: http://marzenie-zakopane.pl/turnusy-rehabilitacyjne-w-gorach/.