1 minut czytania

Masaże to grupa zabiegów o szerokim zastosowaniu. Pomagają zadbać o zdrowie, urodę i psychikę, zrelaksować się i przyjemnie spędzić czas. Najpopularniejszą formą masażu jest jego klasyczna odmiana, jednak warto zainteresować się innymi, mniej znanymi rodzajami masaży. 

Ciekawą propozycją jest masaż gorącymi kamieniami. Zabieg ten pochodzi z Dalekiego Wschodu i ma swoje korzenie w starożytności. W starożytnych Indiach masaż kamieniami był formą rytualnego oczyszczenia, ale już starożytni Rzymianie stosowali go w celu łagodzenia bólu. 

Masaż kamieniami to zabieg o szerokim zastosowaniu, który jest połączeniem różnych technik – masażu limfatycznego i klasycznego, a także termoterapii oraz aromaterapii. 

Na czym polega masaż kamieniami? 

Do masażu używane są czarne kamienie bazaltowe, a także biały marmur. Kamienie powinny być wydobyte z morza, a dla zachowania naturalnej energii – przechowywane w wodzie morskiej. Masaż polega na ułożeniu kamieni na wybranych partiach ciała, w okolicy odpowiednich czakr, a następnie natłuszczeniu skóry olejkiem i delikatnym przesuwaniu ich w odpowiednich kierunkach. 

Masaż kamieniami – działanie i wskazania 

Masaż kamieniami poprawia kondycję i wygląd skóry, która staje się bardziej jędrna, wpływa również na redukcję cellulitu. Przyśpiesza regenerację mięśni oraz usprawnia funkcjonowanie układu limfatycznego i krwionośnego, dobrze działa na serce oraz pomaga złagodzić stres i napięcie. Uzupełnieniem masażu kamieniami jest zastosowanie olejków eterycznych, które dodatkową relaksują i odprężają. 

Z dobroczynnego działania masażu kamieniami powinny skorzystać osoby, które chcą wrócić do formy po długiej chorobie, a także pacjenci po urazach ośrodkowego układu nerwowego, kontuzjach oraz udarze. Wskazaniem do masażu kamieniami są również choroby reumatologiczne, rwa ramienna lub kulszowa, a także część chorób neurologicznych i układu krążenia. Zabieg polecany jest również w przypadku choroby Raynauda, zaparć, a nawet otyłości oraz nerwic i bezsenności. 

Masaż kamieniami to również odpowiedni zabieg dla osób prowadzących stresujący tryb życia.