1 minut czytania

Duża liczba obowiązków, zapracowanie, brak odpoczynku czy zbyt szybkie tempo życia nie tylko wyczerpują fizycznie, ale wpływają na psychikę i nastrój. Odpoczynek jest bardzo ważny dla organizmu, ponieważ pozwala nabrać świeżych sił i z większą energią wykonywać swoje obowiązki oraz zwiększyć efektywność pracy. 

Ważna jest umiejętność odnalezienia równowagi w życiu. Bardzo dobrym sposobem na przywrócenie harmonii, ukojenie nerwów i poprawę nastroju jest dłuższy wyjazd, podczas którego wypoczniemy oraz zregenerujemy siły psychiczne i fizyczne. 

Odpowiednim miejscem na taki wypoczynkowy turnus są góry. Sam ich widok i piękno poprawiają nastrój. Ożywczo działa również czyste, świeże górskie powietrze, dzięki któremu możemy odetchnąć – górski klimat ma doskonały wpływ na nastrój i psychikę. Połączenie pobytu z wędrówkami oraz zabiegami, na przykład podczas turnusu wypoczynkowego lub rehabilitacyjnego w ośrodku „Marzenie”, to kompleksowy sposób na regenerację sił fizycznych i psychicznych oraz długotrwałą poprawę nastroju. Ich plan przewiduje nie tylko górskie wędrówki, ale także imprezy regionalne i taneczne oraz inne formy rozrywki, dzięki którym pobyt w górach stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i przyjemny. 

Zabiegi na poprawę nastroju 

Ludzki organizm jest całością – ciało i psychika są ze sobą powiązane i wpływają na siebie. Zgodnie z powiedzeniem, że w „zdrowym ciele, zdrowy duch”, obniżony nastrój często wynika z przemęczenia. Działa to również w drugą stronę, ponieważ złe samopoczucie utrudnia nam inne czynności i szkodzi zdrowiu. 

Dla poprawy stanu zdrowia oraz poprawy nastroju mogą posłużyć pewne zabiegi. Takie działanie mają różnego typu masaże, na przykład klasyczny lub kamieniami. Dzięki nim możemy poczuć się wyjątkowo. Masaże mają korzystny wpływ na ciała, ale także relaksują, pomagają pozbyć się stresu, napięcia i złego humoru. Bardzo korzystny wpływ na nastrój ma również ledoterapia i fototerapia, szczególnie w okresie jesienno-zimowych, gdy najbardziej brakuje nam słońca. Odprężająco i uspokajająco działa również sucha kąpiel CO2.