1 minut czytania

Walka z czasem i oznakami starzejącej się skóry nie należy do najłatwiejszych. Zdrowy styl życia, zbilansowana dieta i stosowanie innowacyjnych kosmetyków nie zawsze przynosi pożądane efekty w walce ze zmarszczkami. Okazuje się, że jest na to sposób i już kilka minut wystarczy, aby przywrócić skórze młodzieńczy i zdrowy wygląd. Mowa o fotoodmładzaniu, zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej polegającym na naświetlaniu wybranej partii ciała, najczęściej twarzy, szyi, dekoltu i wierzchniej części dłoni, laserem IPL o zmiennej długości i częstotliwości fal elektromagnetycznych. Zabieg ten redukuje ślady starzenia się skóry, poprawia jej kondycję i niweluje zmarszczki. Sam zabieg jest bezpieczny i bezinwazyjny, stąd należy do najczęściej wybieranych metod walki z oznakami starzenia się skóry.

JAK WYGLĄDA FOTOODMŁADZANIE?

Zabieg fotoodmładzania z reguły trwa od 5 do 30 minut. Aby uzyskać oczekiwane efekty, zabieg powinien być przeprowadzony w seriach. Etapem poprzedzającym zabieg właściwy jest konsultacja medyczna potrzebna do oceny rodzaju skóry oraz zmian skórnych, które mają być poddane korekcie. Od oceny tych parametrów zależy długość nakładanych na laser końcówek, które w zależności od rodzaju zmian skórnych ucinają wiązki światła do wskazanej długości. Emitowane światło pobudza komórki do produkcji nowego kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za napięcie skóry oraz redukcję zmarszczek. Jedynym dyskomfortem, który możemy odczuwać podczas jego wykonywania, jest delikatne pieczenie czy swędzenie skóry.

EFEKTY FOTOODMŁADZANIA

Wachlarz pozytywnych efektów fotoodmładzania jest szeroki. Dlatego poleca się go osobom, które chcą usunąć istniejące zmiany skórne lub chcą zahamować proces starzenia się skóry. Skorzystać też z niego mogą młodzi ludzie borykający się z trądzikiem. Dzięki fotoodmładzaniu poprawia się ukrwienie oraz dotlenienie naszej skóry. Przebarwienia się ujednolicą, pory zmniejszą, a rozstępy zredukują. Jeśli naszym problemem są plamy starcze czy posłoneczne zabieg pozwoli na ich całkowite lub częściowe usunięcie. Dzięki zabiegowi nastąpi również odbudowa oraz stymulacja włókien kolagenowych, dzięki czemu procesy starzenia opóźnią się. 

Fotoodmładzanie jest bezpiecznym i nieinwazyjnym sposobem na odnowę i poprawę kondycji skóry. Jeśli dostrzegasz u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, przebarwienia, piegi, zmiany naczyniowe czy trądzik fotoodmładzanie jest doskonałą metodą, niwelującą częściowo lub całkowicie te niedoskonałości.