1 minut czytania

Amazonką nazywa się kobietę po przebytej mastektomii, czyli zabiegu usunięcia piersi, co zwykle jest elementem terapii w przypadku raka lub działaniem w ramach profilaktyki onkologicznej. Doświadczenie to wpływa zarówno na kondycję fizyczną pacjentki, jak i jej psychikę, dlatego wielu kobietom proponuje się skorzystanie ze zorganizowanych wczasów dla ciała i ducha. Dlaczego warto się na nie zdecydować? 

CO OBEJMUJE OFERTA WCZASÓW DLA AMAZONEK W OŚRODKU „MARZENIE”?

Tym, co wyróżnia ofertę naszego ośrodka jest łączenie turnusu rehabilitacyjnego z pobytem rekreacyjnym. Naszym pacjentkom i gościom oferujemy kompleksowy program zawierający niezbędne zabiegi fizjoterapeutyczne, wypoczynek oraz dodatkowe aktywności w górskiej scenerii. Amazonki mogą skorzystać z pobytu ośmio- lub czternastodniowego. Wśród zabiegów, jakie przeprowadzamy znajdują się między innymi: drenaż limfatyczny, masaż kręgosłupa i trening personalny. Biorąc pod uwagę potrzeby naszych pacjentek, indywidualnie dobieramy zestaw zabiegów wspomagających. Do najczęściej proponowanych można zaliczyć koloroterapię, suchą kąpiel czy kapsułę inhalacyjną. Amazonki chętnie korzystają też u nas z fotoodmładzania, łóżka wodnego oraz krioterapii. W ofercie posiadamy także zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało. Wszystko po to, by nie tylko pomóc w powrocie do zdrowia, ale i korzystnie wpłynąć na nastrój i poczucie własnej wartości odwiedzających nas kobiet. 

Nie ograniczamy się jednak tylko do medycznego wsparcia gości naszego ośrodka. Część wypoczynkowa turnusu to na przykład wieczorki taneczne i regionalne, a także wycieczki z przewodnikiem po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego sprzyjające integracji i zapewniające dawkę ruchu na świeżym powietrzu. 

Szczegóły dotyczące zakwaterowania, programu i opłat dostępne są pod linkiem http://marzenie-zakopane.pl/oferta/wczsy-dla-amazonek/.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z OFERTY?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bogaty pakiet zabiegów rehabilitacyjnych, o których mowa powyżej. Wyjazd na wczasy sprzyja systematyczności leczenia, dzięki czemu łatwiej i szybciej jest wrócić do zdrowia. Stała opieka specjalistów w dziedzinie fizjoterapii to nie tylko łagodzenie bólu i przywracanie sprawności kończynom, ale i okazja do zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości. Nieocenione jest także wsparcie innych współuczestniczek turnusu, wymiana doświadczeń, nawiązanie przyjaźni. Nierzadko spotkanie kobiet o podobnych przeżyciach okazuje się najskuteczniejszym elementem terapii. Dodatkowe atrakcje oferowane w naszym ośrodku ułatwiają integrację i pozwalają na spędzenie czasu na zabawie w miłym towarzystwie. Wszystkie chętne Amazonki zapraszamy zatem do kontaktu w celu poznania szczegółów dotyczących wczasów.