1 minut czytania

Zdrowy styl życia ma dwa filary. Pierwszym i podstawowym jest dieta. Wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców, unikanie wysokoprzetworzonej  żywności, picie odpowiedniej ilości wody to tylko część z dietetycznych nawyków, które pozwolą zachować zdrowie, a przy okazji pomogą uzyskać i zachować zgrabną sylwetkę. Drugim niezbędnym elementem zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna. Nawet lekkie treningi są dobre dla serca, krążenia, odporności, mięśni i kości, wspierają psychikę i dodatkowo pomagają spalić kalorie oraz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Dzięki prawidłowej diecie i regularnym ćwiczeniom unikniemy nadwagi, która obecnie jest uznawana za jedną z chorób cywilizacyjnych. Nawaga z kolei powoduje dalsze problemy ze zdrowiem.

Dla uzyskania najlepszych efektów niezbędna jest systematyczność. Brak widocznych rezultatów często zniechęca do dalszych starań i skłania do szukania wymówek. Współczesna technologia wspiera nasze zabiegi. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz jednocześnie zadbać o wygląd ciała, są treningi na bieżni ciśnieniowej.

ZALETY TRENINGU NA BIEŻNI PODCIŚNIENIOWEJ

Bieżnia podciśnieniowa pod pewnymi względami przypomina tradycyjną bieżnię – trening w urządzeniu polega na półgodzinnym spacerze. Bieżnia podciśnieniowa to inaczej mówiąc kapsuła podciśnieniowa, w której umieszczona jest bieżnia. Przed rozpoczęciem treningu należy założyć na brzuch specjalny pas uszczelniający. Następnym krokiem jest zamknięcie kapsuły. Użytkownik ustala kąt nachylenia bieżni oraz tempo ćwiczeń. Im większy kąt nachylenia i wyższe tempo, tym więcej kalorii spalimy w trakcie treningu. Sesja treningowa w bieżni podciśnieniowej trwa pół godziny.

Jak działa urządzenie? W kapsule panuje podciśnienie, które przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała. Połączenie ćwiczeń z podciśnieniem pobudza układ limfatyczny do usuwania produktów przemiany materii oraz stymuluje krążenie. Po sesji treningowej skóra jest bardziej jędrna, gładka i elastyczna. Poprawia się wygląd dolnych partii ciała – nóg, ud, pośladków, ud oraz talii. Bieżnia podciśnieniowa nie tylko wspiera redukcję tkanki tłuszczowej, ale pomaga zmniejszyć cellulit. Trening w kapsule prowadzi do poprawy kondycji, a także do utraty kilogramów.

Tak jak w przypadku „tradycyjnych” treningów, sesje w bieżni podciśnieniowej powinny być odbywane regularnie. Przez pierwszy tydzień zaleca się korzystanie z urządzenia nawet 5 razy w tygodniu, a następnie stopniowe zmniejszanie liczby treningów. Liczba sesji jest uzależniona od kondycji użytkownika. W niektórych przypadkach wystarczy 10 treningów, a w innych konieczne może być odbycie nawet 50 sesji.