1 minut czytania

Fotel masujący to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Jak sama nazwa wskazuje, służy do przeprowadzenia masażu mechanicznego bez udziału fizjoterapeuty. Rozwiązanie to polecane jest przede wszystkim osobom zestresowanym i przemęczonym. Nadaje się zarówno dla pracujących fizycznie jako regeneracja po całym dniu pracy, jak i dla tych, którzy dzień roboczy spędzają przy biurku lub w samochodzie – w ich przypadku fotel przydaje się do rozluźnienia „zastanych” mięśni. Korzystają z niego także uprawiający sport, ponieważ to doskonałe wsparcie rehabilitacji po urazach i kontuzjach. Proponuje się go także dla chorych ze zwyrodnieniami kości i stawów, choć chęć zastosowania go w takim celu każdorazowo należy skonsultować ze swoim lekarzem.

ZALETY FOTELI MASUJĄCYCH

Korzyści płynących z używania fotelu masującego jest całe mnóstwo. Przede wszystkim doskonale wpływa on na kondycję mięśni, dotleniając je, łagodząc napięcie i redukując dolegliwości bólowe. Oprócz tego przyspiesza obieg krwi, przez co ułatwia eliminację toksyn z organizmu. Według niektórych masaż na specjalnie do tego przeznaczonym fotelu to także sposób na wsparcie procesu odchudzania, a to za sprawą przyczyniania się do regulacji metabolizmu. Nie sposób nie wspomnieć też o pozytywnym oddziaływaniu na nasze samopoczucie. Tego typu masaż odpręża, rozluźnia i jest doskonałym sposobem na przeznaczenie kilku chwil tylko dla siebie. W fotele masujące inwestują też nierzadko właściciele przedsiębiorstw, chcąc zapewnić relaks swoim pracownikom.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZAKUP?

Zakup fotela masującego niewątpliwie niesie ze sobą komfort korzystania z niego o każdej porze dnia, bez wychodzenia z domu. Jednak pomimo wszystkich zalet fotela masującego nie do przeskoczenia może być cena takiego urządzenia, bardzo często przekraczająca możliwości finansowe osób chętnych na zakup, zwłaszcza jeśli chcemy nabyć model wysokiej jakości. Problemem może być także ilość miejsca, jaką trzeba wygospodarować na sprzęt. Jakie są alternatywne rozwiązania? Na przykład skorzystanie z możliwości, jakie oferuje „Marzenie” – http://marzenie-zakopane.pl/turnusy-rehabilitacyjne-w-gorach/. W pakiecie zabiegów dostępnych w ramach turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku dostępny jest między innymi masaż mechaniczny z wykorzystaniem fotela masującego. Zaletą użycia go w naszym ośrodku jest możliwość skorzystania jednocześnie ze specjalistycznej konsultacji, w czasie której pacjent może upewnić się o bezpieczeństwie i wskazaniach do masażu. Zapraszamy!