1 minut czytania

Masaż kojarzy się nam z relaksem i odprężeniem. Masaż klasyczny ma wiele zalet i jeśli tylko nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, na pewno warto z niego korzystać.

Masaż klasyczny – relaks dla ciała i umysłu

Masaż wpływa korzystnie na cały organizm. Przyśpiesza krążenie krwi, przeciwdziała zakrzepom, zwiększa tempo przemiany materii, wspomaga dotlenienie tkanek. Korzystnie działa również na mięśnie – poprawia ich elastyczność, stanowi dobre przygotowanie do wysiłku i pomaga zapobiec kontuzjom. Z kolei po wysiłku pomaga mięśniom szybciej się zregenerować.

Masaż klasyczny dobrze wpływa również na kości, ponieważ pomaga utrzymać ruchomość i elastyczność stawów, a także zwiększa objętość, wagę i spoistość kości. Po masażu poprawia się również stan skóry: staje się jędrna i elastyczna, a także lepiej odżywiona. Zabieg pomaga także w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, pozwala również zapobiec odleżynom.

Oprócz korzyści dla ciała, masaż pozwala się zrelaksować i odprężyć. Powinny z niego skorzystać osoby zestresowane, zmęczone, ponieważ zabieg daje witalny zastrzyk energii. Stosuje się go nawet jako wsparcie leczenia chorób psychicznych, bezsenności i depresji.

Oprócz wymienionych zalet, masaż klasyczny jest po prostu bardzo przyjemnym zabiegiem, podczas którego możemy poczuć się niezwykle zrelaksowani. Dlatego jak najczęściej warto korzystać z jego licznych dobrodziejstw.