1 minut czytania

Uciążliwy ból w znaczący sposób wpływa na codzienne funkcjonowanie. Utrudnia wykonywanie obowiązków czy rozwijanie zainteresowań, poza tym uniemożliwia jakikolwiek relaks. Znamy różne sposoby na redukcję bólu, na przykład masaże, przeciwzapalne maści oraz najbardziej popularne lekarstwa przeciwbólowe. Niestety, ich stosowanie nie jest skuteczne w każdej sytuacji, a częste stosowanie niektórych lekarstw może powodować problemy, na przykład z układem pokarmowym. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy mamy do czynienia z przewlekłym i męczącym bólem.

W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie skutecznej metody leczenia bólu, która ma działanie długofalowe. Takim innowacyjnym zabiegiem o wyjątkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym jest głęboka stymulacja elektromagnetyczna z zastosowaniem nowoczesnego urządzenia Salus Talent. Terapia z użyciem aparatu jest dostępna w Pensjonacie „Marzenie”.

Salus Talent – innowacyjny sposób walki z bólem

Salus Talent to aparat, który bardzo dobrze sprawdza się w terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Wykorzystuje on szczególną właściwość ludzkiego organizmu – pole magnetyczne o określonej indukcji dość dobrze przenika przez ludzkie ciało. To nowoczesne urządzenie wytwarza pole magnetyczne, pulsacyjne i wysokoenergetyczne, które stymuluje tkanki, a w dalszej kolejności komórki nerwowe, naczynia krwionośne oraz mięśnie. Podstawową różnicą między stymulacją polem magnetycznym a elektrycznym jest głębokość penetracji. Pole magnetyczne wytwarzane przez Salus Talent przenika do głębszych warstw organizmu, nawet do 10 centymetrów. Aparat pozwala na precyzyjny wybór miejsca, w którym zlokalizowany jest ból, a pole elektromagnetyczne działa również przez ubranie, jest również w stanie przeniknąć tkanki i kości.

Zastosowanie Salus Talent

Urządzenie do stymulacji elektromagnetycznej ma skuteczne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Wskazane jest między innymi w przypadku schorzeń kręgosłupa, bólu odcinka krzyżowo-lędźwiowego, rwy kulszowej, zmian zwyrodnieniowych kręgów, uszkodzeń nerwów obwodowych, zaburzeń układu nerwowego, zwyrodnień stawów, bólu odcinka szyjnego, lędźwiowego, piersiowego oraz barkowego lub zapalenia powięzi podeszwowej, a także osłabienia mięśni. Ma zastosowanie przede wszystkim w rehabilitacji, ale również medycynie sportowej, ortopedii i neurologii.

Warto wiedzieć, że zabieg z zastosowaniem urządzenia Salus Talent działa na organizm w sposób bezinwazyjny.