1 minut czytania

Rozpoczynamy okres wakacyjnych wyjazdów i urlopów. Rodzinna wycieczka to dobra okazja dla rodziców i dzieci, aby spędzić więcej czasu ze sobą. Podczas roku szkolnego często brakuje okazji, aby razem wyjechać w ciekawe miejsce, spróbować nowych zajęć oraz zadbać o więzi rodzinne. Wakacje to dobra okazja, aby cała familia wspólnie odpoczęła i doświadczyła czegoś nowego.

URLOP Z DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM

Dla niektórych rodzin wakacyjny wyjazd może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Rodzice niepełnosprawnych dzieci podczas wyboru miejsca muszą zwracać uwagę na wiele kwestii. Wybrany ośrodek powinien być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Trzeba także zadbać o zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej dziecku, które w każdej chwili może potrzebować specjalistycznej pomocy. Nie zapominajmy, że wyjazd powinien być przyjemnością dla wszystkich członków rodziny. Miejsce, do którego wyjedziemy, musi zapewnić atrakcje i ciekawe zajęcia wszystkim. Dobrze też, aby ośrodek, który odwiedzamy, znajdował się w ładnej okolicy, w pobliżu natury i z dala od zgiełku miasta. Ciekawą propozycją na wakacyjny wyjazd dla rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem jest Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” w Zakopanem, zlokalizowany w otoczeniu pięknej, górskiej przyrody. Ośrodek oferuje zarówno turnusy i zaplecze rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, również dzieci, jak i wypoczynek dla całej rodziny.

WAKACJE MARZEŃ W OŚRODKU „MARZENIE”

„Marzenie” w Zakopanem to ośrodek wypoczynkowy w górach. Odbywają się w nim turnusy rehabilitacyjne, także te przeznaczone specjalnie dla dzieci. Sprawdzone metody terapeutyczne, nowoczesna aparatura, wykwalifikowany personel oraz indywidualne podejście do każdego z gości sprawiają, że Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” jest cenionym organizatorem turnusów rehabilitacyjnych, również tych dla małych pacjentów. Wysoki standard usług rehabilitacyjnych to nie wszystko. W trakcie pobytu w ośrodku dzieci mogą brać udział w regionalnych imprezach oraz w wycieczkach krajoznawczych – poznają góralską kulturę oraz odkrywają piękno Tatr. 

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Marzenie” promuje rodzinne spędzanie czasu i na wyjazd w góry może zdecydować się cała rodzina. Dzieci i dorośli, którzy nie korzystają z wczasów rehabilitacyjnych, także znajdą w pobliżu wiele atrakcji, między innymi wycieczki w góry, spotkania z lokalną kulturą lub spotkania przy ognisku. Rodzice mogą też skorzystać z oferty zabiegów rehabilitacyjnych oraz wellness, a dzieci będą świetnie bawiły się w pokoju lub na placu zabaw. Taki wyjazd, w otoczeniu przepięknej, górskiej przyrody, na pewno sprawi wiele radości małym i dużym podróżnikom.