1 minut czytania

Nordic walking to po prostu chodzenie z użyciem specjalnych kijków, które angażuje nie tylko dolne, ale także górne partie ciała. Nordic walking, poza kijkami, nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, można go uprawiać przez cały rok, w każdym miejscu.

Dodatkowo jest to forma aktywności, którą można uprawiać grupowo, dzięki czemu możliwe jest połączenie zdrowej dawki ruchu ze spędzeniem czasu w towarzystwie. Poza tym nordic walking nie wymaga żadnych dużych przygotowań i może go uprawiać każdy, kto nie ma problemów z chodzeniem.

Nordic walking – sport dla każdego

Nordic walking jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. Nie obciąża stawów, dlatego mogą go trenować osoby starsze. Dodatkowe punkty podparcia zmniejszają ryzyko poślizgu czy potknięcia. Nordic walking mogą również uprawiać młodzi ludzie – ta dyscyplina pomaga wyrobić właściwa postawę, wzmocnić kości, stawy, wytrzymałość oraz poprawia motorykę ruchu. Ten rodzaj aktywności jest także bezpieczny dla kobiet w ciąży. To także dobry sposób na zyskanie zgrabnej sylwetki oraz wzmocnienie mięśni wielu partii ciała.

Nordic walking polecany jest osobom, które mają różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Mogą go bezpiecznie uprawiać pacjenci, którzy mają problemy z sercem lub są w trakcie kinezyterapii, a także osoby cierpiące na napięcie mięśniowe barków i szyi oraz małą ruchliwość kręgosłupa. Pomaga poradzić sobie ze stresem, jest również dobrym urozmaiceniem programów treningowych.